Elektrik Üreticileri Derneğinin Yeni Başkanı Cem Aşık Oldu.

Elektrik Üreticileri Derneği’nin (EÜD) başkanlığına oy birliğiyle Enerjisa Üretim Üst Yöneticisi Danışmanı Cem Aşık getirildi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, EÜD’ün 13. Olağan Genel Kurulu geçen hafta gerçekleştirildi ve yeni yönetim kurulu oy birliğiyle seçildi.

Genel kurulda derneğin 14 yıldır başkanlığını yürüten Önder Karaduman “değişim zamanı” diyerek görevini devrederken, üyelerin ortak önerisiyle EÜD Onursal Başkanı ve Danışma Kurulu Başkanı oldu.

Genel kurulun ardından yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında ise Enerjisa Üretim CEO Danışmanı Cem Aşık oybirliğiyle EÜD’ün yeni Başkanı olarak seçildi.

EÜD Yönetim Kurulu’na giren diğer şirket ve isimler ise şöyle oluştu:
Korkut Öztürkmen (OMV),
Murat Kirazlı (Aksa Enerji),
Feyyaz Ünal (Batı Enerji),
Bilal Tuğrul Kaya (Entek Elektrik),
Eren Eren (Eren Enerji),
Tamer Çalışır (Gama Enerji),
Sırrı Uyanık (İskenderun Enerji),
Adil Tekin (Sanko Enerji),
Yavuz Heray (Soyak Enerji)
Edip Eren (Yıldızlar Enerji)

EÜD Başkanı Cem Aşık, uzun yıllar boyunca başkanlık görevini üstlenen Önder Karaduman’a ve geçmiş Yönetim Kurulu üyelerine katkılarından ötürü teşekkür ederken şunları söyledi:
Elektrik Üreticileri Derneği Türkiye enerji yatırımları içinde aslan payına sahip oyuncuların ağırlıklı kısmını temsil ediyor ve kuruluşundan bu yana pazarın gelişmesinde öncü bir rol oynuyor. Devraldığımız bu bayrağı daha ileriye taşımak için kamu ve özel tüm kuruluşlarla çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Sorunlara çözüm üretmenin yanında, enerji sektörünün önünde yeni alanlar açılmasına ve yeni iş modelleri geliştirilmesine odaklanacağız.”

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password