Eüd’den Bakan Dönmez’e Tebrik Ziyareti.

EÜD’den Bakan Dönmez’e tebrik ziyareti

Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD) Yönetim Kurulu 16 Temmuz 2018 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Görüşmede Dernek Başkanı Cem Aşık, sektörü tüm boyutlarıyla çok iyi bilen ve güncel konulara hâkim bir Bakan’la ve ekibiyle çalışacak olmanın sektör için çok büyük bir şans olacağını ifade ederek her türlü desteğe hazır olduklarını vurguladı.
EÜD’ün ilişkin plan ve projelerini memnuniyetle karşılayan Bakan, EÜD’ün sektördeki en köklü ve kapsayıcı sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirtti. Sektörün sorunlarını birlikte değerlendirerek ortak çözümler geliştirmenin önemine işaret etti.

Yeni dönemde sektördeki serbestleşme hedefi doğrultusunda gerekli adımları atmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan, piyasa öngörülebilirliğinin artırılması ve yerlileşme konularında da çalışmaların sürdürüleceğini kaydetti.

EÜD Başkanı Cem Aşık ve Yönetim Kurulu Üyeleri de elektrik ve doğalgaz piyasalarında öngörülebilirliğin önemine işaret ederek, maliyet bazlı fiyatlandırma modelinin uygulanması yönündeki beklentilerini ifade ettiler. Sektörde tam rekabetçi ve serbest bir piyasa yapısının oluşması için çalışmaya devam etmenin yanı sıra, yeni teknolojilerin yaygınlaştırılması ve mevzuatın geliştirilmesi konusunda da tüm kaynak ve bilgi birikimleriyle destek vereceklerini dile getirdiler.

Görüşmeye Bakan ve EÜD Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, eski Müsteşar Yardımcısı Alparslan Bayraktar, EPDK İkinci Başkanı Zekeriya Gökşenli ve Bakan Danışmanı Barış Sanlı da katıldı.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password