Alman yatırımcılarla Külliye’de büyük buluşma

Almanya Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Altmaier ve heyeti yarın Ankara’ya geliyor. Erdoğan’ın 90’a yakın Alman şirket yöneticisiyle buluşması bekleniyor.

Türkiye ve Almanya arasındaki ticaret, ekonomi ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik kurulan Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi’nin (JETCO) 1. Dönem Toplantısı yarın Ankara’da yapılacak. Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Almanya Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Peter Altmaier başkanlığındaki bir heyet, 25-26 Ekim’de Türkiye’yi ziyaret edecek. 2013’te tesis edilen JETCO’nun 1. Dönem Toplantısı, yarın Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’la Altmaier’in başkanlıklarında Ankara’da gerçekleştirilecek.

90 ŞİRKET YÖNETİCİSİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 90’a yakın Alman şirketin yöneticisiyle yatırım zirvesinde bir araya gelmesi bekleniyor.

İhracat 10.7 milyar oldu

Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilere ilişkin bilginin de yer aldığı açıklamaya göre, Almanya, Türkiye’nin ihracatında geçen yıl 15.1 milyar dolarla 1. sırada yer aldı. Bu yılın ilk 8 ayında ise ihracat 10,7 milyar dolara yükseldi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password