IC İÇTAŞ ENERJİ, RÜZGAR VE GÜNEŞLE BÜYÜYECEK

IC İçtaş Enerji, rüzgar ve güneşle büyüyecek IC îçtaş Enerji Grup Başkanı Korkut Öztürkmen, yenilenebilir enerji portföyü oluşturmak üzere kurdukları İçtaş Sürdürülebilir Enerji Yatırımları şirketine Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) 100 milyon dolar yatırım yaptığını belirterek, «Bu yatırımla, rüzgar ve güneşte en az 200 megavat ilave kapasite oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Daha büyük bir yenilenebilir enerji portföyü oluşturmak amacıyla İçtaş Sürdürülebilir Enerji Yatırımları şirketini kurduklarını dile getiren Öztürkmen şirket bünyesinde şu anda 400 megavat hidroelektrik kurulu gücü bulunduğunu kaydetti.

Öztürkmen, EBRD’ııin 2019 sonunda İçtaş Sürdürülebilir Enerji Yatırımları şirketine 100 milyon dolar yatırım yaptığını anımsatarak, şöyle konuş “EBRD’nin yatırımı yenilenebilir enerjide ilave kapasite oluşturmamızı amaçlıyor. Bu yatırımla, rüzgar ve güneşte en az 200 megavat ilave kapasite oluşturmayı hedefliyoruz. Bu yatırım sıfırdan da olabilir, mevcut santrallerin satın alınması yoluyla da yapılabilir. Piyasadaki fırsatları takip ediyoruz. Uzun vadede bu kapasitemizi daha fazla artırmayı planlıyoruz.

Korkut Öztürkmen: YEKDEM belirsizliğinden dolayı piyasada beklentiler açısından uyumsuzluk var bu da satın alma ve birleşme sayısını azaltıyor.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password