ENERJİ BAKANI FATİH DÖNMEZ: Öncelik kesintisiz enerji arzı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kesintisiz enerji hizmetinin önemine vurgu yaparak, “Tüm sektörlerde önceliğimiz istihdamın korunması ve kesintisiz enerji arzıdır” dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yeni tip koronavirüs (COV1D-19) salgınıyla mücadele sürecine ve bakanlığının bu konuya ilişkin çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Dönmez, salgınla mücadelede vatandaşların ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamak için her alanda çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini belirtti. Salgının kontrol altında tutulması için evde kalmanın hayati önemde olduğunu ifade eden Dönmez, enerji alanında da birçok tedbir alındığını anlattı.

Sektör koordineli hareket ediyor

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, hafta başından itibaren elektrik ve doğalgaz sektörü, madencilik sektörü, sivil toplum kuruluşları ve sendika temsilcileriyle video konferanslar gerçekleştirdiklerini bildirdi. Sıfır kesinti İle yola devam Vatandaşların evde kaldıkları süre boyunca elektrik ve doğalgaz hizmetlerinin kesintisiz ve güvenli şekilde devam edeceğini vurgulayan Dönmez, şunları kaydetti: “Evde Kal çağrısının anlam kazanması için kesintisiz enerji hizmeti önemli. Elektrik arzının sürekli ve sorunsuz sürdürülmesi için alacağımız yeni önlemlerle birlikte çalışmalarımıza hız verdik. Attığımız bu adımlar sayesinde elektrik arzı aksamadan sürecek.” Kesintisiz doğalgaz arzı Bakan Fatih Dönmez doğalgazda da kesintisiz arz için gerekli adımların atıldığını, potansiyel arızaların kısa sürede ortadan kaldırılması için gerekli şartların oluşturulduğunu ifade etti. Sektör çalışanlarının güvenliğinin önemine de vurgu yapan Bakan Dönmez “Herkes bilsin ki vatandaşlarımızın ve sektör çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı bizler için her zaman ilk sırada olmaya devam edecek” dedi.

“Enerjimiz C0VID-19’u yenmeye yeter”

Madencilerin salgından etkilenmemeleri ve sağlıklarını korumaları adına tedbirler alındığını ifade eden Bakan Dönmez, sorunların çözümü konusunda işçi, işveren ve sendikalarla birlikte hareket ettiklerini söyledi. İşçi haklarını her şart ve koşulda korumaya devam edeceklerini anlatan Dönmez, “Tüm sektörlerde önceliğimiz istihdamın korunması ve kesintisiz enerji arzıdır. Bu kapsamda teknik, teknolojik, yasal ve bilimsel tedbirleri kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Kararlılığımızla Türkiye’nin enerjisi her zaman yüksek kalacak. Türkiye’nin enerjisi KOVİD-19’u yenmeye yeter” ifadelerini kullandı.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password