Hepimiz Aynı Gemideyiz

Milli Dayanışma Kampanyası’na EPDK’dan tam destek geldi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz 3 aylık. Kurul Üyeleri de birer aylık maaşlarını bağışladıklarını açıkladı. HERKES DESTEK OLMALI EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Gün dayanışma, gün birlik olma günüdür… Herkesi imkanları ölçüsünde kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Özellikle sektörümüzden de bu konuda üzerini düşeni yapmasını bekliyoruz” dedi.

SURECİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ

Yılmaz, “Korona ile mücadelede devletimize destek vermenin, elini taşın altına koymanın vakti… Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. El birliği ile ve dayanışma ruhu içerisinde hep birlikte özveride bulunarak bu süreci atlatacağız inşallah” dedi. »

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ‘HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) tam destek geldi. Kampanyanın kamuoyuna duyurulmasının hemen ardından EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz 3 aylık, Kurul Üyeleri de birer aylık maaşlarını bağışladıklarını açıklayarak kampanyaya katkı vermişti. EPDK bünyesinde görev yapan personelin kampanyaya katılımının teşvik edilmesi için gerekli çalışma başlatıldığı da açıklandı. EPDK personeli kampanya çerçevesinde açıklanan banka hesaplarına bağış yapabileceği gibi, verecekleri izin ile maaşlarından diledikleri miktarı EPDK aracılığı ile yine kampanya bünyesinde açıklanan IBAN numaralarına aktarabilecek. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, bu zor günlerde birlik olmanın önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Gün dayanışma, gün birlik olma günüdür… Ülkemizin içinde bulunduğu bu günlerde herkesi imkanları ölçüsünde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na destek vermeye davet ediyorum. Kurumumuz bünyesinde çalışmalara başladık… Özellikle sektörümüzden de bu konuda üzerini düşeni yapmasını bekliyoruz. Birbirinden değerli meslek örgütlerimiz var… Hepsiyle de tek tek görüştüm. Elektrikte ELDER, ETD, EÜD, TÜREB, gibi… Doğal gazda GAZBİR, PETFORM gibi, akaryakıtta ADER, PETDER, PÜİS, TABGİS, Türkiye LPG Derneği, Anadolu LPG Derneği ve daha ismini sayamadığım pek çok derneğimiz, şirketlerimiz, rafineri şirketlerimiz var. İş birliği içinde ülkemiz için üretiyor, sektörümüz için çalışıyoruz… Şimdi de Korona ile mücadelede devletimize destek vermenin, elini taşın altına koymanın vakti… Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. El birliği ile ve dayanışma ruhu içerisinde hep birlikte özveride bulunarak bu süreci atlatacağız inşallah” dedi.

‘GAZBİR OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEYİZ’ Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon TL bağış yaptı. GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Ülkemizi ve dünyayı ciddi şekilde etkilenen COVID -19 GAZBİR salgınının etkilerini bertaraf etmek için devletimiz önemli tedbirleri hayata geçirmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, etkisini sürdüren Covid-19 virüsüne karşı mücadele için ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasını başlatmıştır. Türkiye olağanüstü şartlarda kendi imkanlarıyla çözüm üretecek kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına sahip büyük bir ülkedir. GAZBİR olarak bu süreçte üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Bu düşüncelerle doğal gaz dağıtım şirketlerimizin desteğiyle kampanyaya 1 milyon TL bağış yapıyoruz. Ülkemizin en kısa sürede bu süreci en az zararla atlatmasını ve vatandaşlarımızın tekrar sağlıklı günlere kavuşmasını temenni ederiz” ifadeleri yer aldı.

 

KAMPANYA ENERJİ SEKTÖRÜNÜN DE KATKILARIYLA ÇIĞ GİBİ BÜYÜYECEK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası’na ilişkin, Gas&Power’a yaptığı açıklamada; “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na milletimiz ilk günden itibaren büyük bir teveccüh gösterdi. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde, birbirimize daha fazla kenetlenerek en kısa sürede atlatacağız inşallah. Enerji sektörümüz de Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının hemen ardından kampanyaya yoğun bir ilgi gösterdi. Enerji ve maden STK’larımız bu dayanışmaya en hızlı şekilde dâhil olarak güzel bir dayanışma örneği gösterdi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olarak elektrik, doğal gaz, maden, petrol gibi oldukça geniş bir alanda faaliyet gösteriyoruz. Kamu ve özel sektörümüz bu süreçte yoğun yatırımlarla Türkiye’nin enerji altyapısında büyük bir değişime imza attı. Kurumlarımız ve şirketlerimiz sosyal sorumluluk projeleriyle de enerjimizi sosyal ve kültürel hayata da taşıdı. Enerji sektörümüz dün olduğu gibi bugün de elini taşın altına koymaya hazır. Gün birlik günüdür. Gün beraberlik günüdür. Gün millet olarak hep birlikte dayanışma günüdür. Koronavirüsle mücadelemizde birbirimize her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Enerji ve maden STK’larımızı da bu sürece katkı sağlamaya davet ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı kampanya enerji sektörünün de katkılarıyla çığ gibi büyüyecek ve milyonlarca kardeşimize ulaşmış olacağız. İnanıyorum ki bu günler gelip geçtiğinde bu dayanışma ruhu bizi birbirimize daha fazla bağlayacak. Dünden daha güçlü olacağız. Yarınlarımızı da bu güç ve ruhla inşa edeceğiz” dedi.  Elder ‘3 MİLYON TL BAĞİŞ DESTEĞİNDE BULUNUYORUZ’ Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasını desteklediğini duyurdu. Dernekten yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına ELDER olarak 3 milyon TL bağış desteğinde bulunuyoruz” denildi.  Enerji sektörü, dernekleri, STK’ları ve paydaşları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası için tek yürek oldu. EPDK tarafından ilk adımı atılan destek zincirine STK ve dernekler de birbiri ardına katıldı. Konuya ilişkin Gas&Power’a özel açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Enerji ve maden STK’larımız bu dayanışmaya en hızlı şekilde dâhil olarak güzel bir dayanışma örneği gösterdi” dedi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password