Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl: “Elektrik arzının güvenliği için mücadelemizi tüm önlemlerimizi alarak sürdürdük “

Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl:

“Yaptığımız işin ne kadar önemli ve hayati olduğunu bu dönem bizlere bir kez daha gösterdi. Aldığımız nefes kadar önemli olan elektrik üretiminin kesintisiz bir şekilde devamlılığını sağlamak adına tüm Enerjisa Üretim ekipleri olarak pandeminin başından beri gecemizi gündüzümüze katarak büyük bir özveri île çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Ekiplerimiz tüm lokasyonlarda çalışanlarımızı ve paydaşlarımızı koruyan pek çok önlemi hayata geçirerek sektörde öncü ve özverili çalışmalar gerçekleştirdi.”

Tüm santrallerimizde ve merkez ofisimizde “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandık. Türkiye’nin birçok farklı lokasyonuna yayılmış ve ülkemizin enerji arzı için önem teşkil eden tüm rüzgar, hidroelektrik ve termik santrallerimiz, Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen enfeksiyon önleme ve kontrol denetimlerini başarı ile tamamlayarak bizleri gururlandırdı.

Çalışanlarımız büyük özveri gösterdi

Santrallerimizde birbirinden izole çalışan ekipler oluşturduk. Her ekip ve rol için kriz yönetimi, senaryo çalışması ve yedekleme planı çalıştık. Gerçekleştirdiğimiz şüpheli vaka tatbikatları ile olası bir pozitif vaka durumu için aksiyon planlarımızı belirledik. Tüm çalışma alanlarını, yemekhane ve sosyal tesisleri pandemi koşullarına uygun hale getirdik. Yeni sosyal alan ve çok amaçlı tesis yatırımlarımız, yaşam kalitemizi arttırmaya yardım etti. Riskli bölgelerdeki santrallerimizi kampüslerinde bulunan konaklama tesisleri sayesinde izole edebildik ve dış dünya ile temasımızı sınırlandırdık. Bu süreçte çalışanlarımız büyük bir özveri ile ailelerinden ve sevdiklerinden uzun süre ayrı kalarak kesintisiz şekilde elektrik üretimini sürdürdü. Tüm ekiplerimiz santrallerimizi çalışır durumda veya emre amade tutmak için özveriyle daha uzun mesailerle çalıştı. İstanbul ve Ankara ofislerimizde ise pandemi sürecinin başından bu yana uzaktan çalışma modelini uyguladık. Uzaktan çalışma sebebi ile iş ve sosyal hayat dengesini artıracak ve çalışanlarımıza kendilerine ait daha çok zaman yaratacak ve aynı zamanda çalışma saatlerini daha verimli kılacak teknolojiler üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu süreçte hem santrallerimizde hem de merkez ofislerimizde verdiğimiz mücadelede güçlü dijital altyapımız en önemli gücümüz oldu.

Konserler, yarışmalar düzenlendi, sağlık uzmanlarından destek aldık

Çalışanlarımızın ve ailelerinin koronavirüs ile birlikte yaşanan stres ve panik durumunda sağlık uzmanlarından destek almaları için özel bir destek hattı oluşturduk. Ayrıca bedensel ve mental sağlık için online webinarlar, etkinlikler düzenledik. Online konserler, yarışmalar ve sohbetlerle uzakları yakın ettik, her zaman bütün olduk, birbirimize güç verdik.

Sosyal Sorumluluk çalışmalarına devam edildi

Hem şirketimiz hem de çalışanlarımız ana işlerimiz dışında zorlu süreçte sosyal sorumluluk çalışmalarımızı arttırdık. Daha fazla ne yapabiliriz diye de her gün inançla ve aşkla mücadele veriyoruz.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password