Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD), Cem Aşık ile devam dedi.

Elektrik Üreticileri Derneği’nin pandemi nedeniyle ertelenen 14. Olağan Genel Kurulu 25.03.2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Üyelerin çoğunluğunun katıldığı Genel Kurul’da yapılan oylamada yeni Yönetim Kurulu ve diğer kurullar oybirliğiyle seçildi.

Genel Kurul’un hemen ardından yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında ise Enerjisa Üretim CEO Danışmanı Cem Aşık oybirliğiyle EÜD’ün Başkanı olarak yeniden seçildi.

EÜD Yönetim Kurulu’na giren şirketler ise şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Liste (alfabetik)

Akenerji

Aksa Enerji

Doğan Enerji

Enerjisa Üretim

Entek Elektrik

Eren Enerji

Gama Enerji

IC İçtaş

İskenderun Enerji

Limak Enerji

Soyak Enerji

Ayrıca EÜD’ün Danışma Kurulu da şu isimlerden oluştu:

Danışma Kurulu Asil Liste (alfabetik)

R. Önder Karaduman

Acwa

Bilgin Enerji

Borusan ENBW

Ken Kipaş

Palmet

Sanko Enerji

Yıldızlar Enerji

Zorlu Enerji

 

EÜD Başkanı Cem AŞIK;

Genel Kurul sonrası yaptığı açıklamada Derneği sektörün en önde gelen kurumu haline getiren eski yönetimlerin tümüne teşekkür ederek; “Derneğimiz bu Genel Kuruldan, yeni Yönetim ve Danışma Kurullarımızla temsil açısından daha da güçlenerek çıkmıştır. Sektörün en önde gelen derneklerinden olan EÜD, kuruluşundan bu yana enerji politikalarına yönelik değerli katkılar sağlamaktadır. Bundan sonraki süreçte de enerji piyasasının tüm katılımcıları, ulusal ve uluslararası kuruluşlar ve ilgili tüm Devlet Kurumları ile çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Sektörün sorunlarına çözüm üretmenin yanında, büyük bir dönüşüm içinde olan enerji sektörünün önünde yeni alanlar açılmasına ve yeni iş modelleri geliştirilmesine odaklanacağız.” dedi.

Elektrik Üreticileri Derneği

Türkiye Enerji sektöründe Elektrik Üreticilerini tek bir çatı altında toplayan Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD), 60 üyesiyle yaklaşık 35.000 MW’lık bir kurulu gücü temsil etmektedir.

2002 yılında kurulan EÜD, rekabetçi ve şeffaf bir Enerji Piyasasının oluşturulmasına katkı sağlamak, Serbest Elektrik Üretim Şirketleri adına ortak sorunlara çözümler üretmek ve üyeler arasında bilgi paylaşımını ve iş birliğini geliştirmek üzere faaliyetlerini yürütmektedir.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password