Haberler  
 
TÜRKİYE TORYUMLA ENERJİ SORUNUNU ÇÖZEBİLİR

İKİNCİ buyuk rezerv Türkiye toryumla enerji sorununu çözebilir' TOBB Üniversitesi Madde Bilimi ve Nanoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof Dr. Saleh Sultansoy, Türkiye'nin toryumla enerjide birçok sorununu çözebileceğini söyledi.

GÜNTAY ŞİMŞEK

Güntay ŞİMŞEK gsimsek@htgazete.com.tr Elektrik dağıtıcılarını kim çarpacak? Elektrik dağıtım ihalelerinden sonra piyasanın tam anlamıyla liberalleşeceği, rekabete açık olacağı, isteyenlerin farklı üreticilerden avantajlı fiyatlarla anlaşma yapacağı, tüketici sorunlarının azalacağı, verimli enerji kullanım döneminin başlayacağına yönelik bolca açıklamalar dinlemiştik.

TÜRKMENİSTAN'LA DOĞALGAZ TEATİSİ

Türkmenistan'la doğalgaz teatisi Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuk ettiği Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov ile terörle mücadele ve enerji konularını görüştü.

SAMSUN'A DEV SANTRAL

23 AYDA 400 MİLYON DOLARA EN VERİMLİ DOGALGAZ SANTRALI KURULDU SAMSUN'A DEV SANTRAL Cengiz Enerji, Samsun'da 400 milyon dolarlık yatırımla dünyanın en verimli doğalgaz çevrim santralını kurdu.

TERMİK SANTRAL UĞRUNA FOKLARA 'HOKUS POKUS'

Termik santral uğruna foklara 'hokus pokus' Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, termik santral yapımına izin veren Balıkesir-Çanakkaie Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planı'nı revize etti.

TÜRK AKIMI'NDA ANLAŞMA İÇİN 2-3 AYLIK MÜZAKERE GEREKİYOR

Türk Akımı'nda anlaşma için 2-3 aylık müzakere gerekiyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz fiyatına ilişkin Gazprom ile görüşmelerin sürdüğünü, Türk Akımı Projesi'nde de anlaşma seviyesine gelinmesi için 2-3 aylık müzakere süreci gerektiğini söyledi. CANAN SAKARYA/ ANKARA

 
 
Sayac :81719 // Son Güncellenme : 2015-03-04

Toplam Online Ziyaretçi : -1
English