Haberler  
 
NORVEÇ' TE GELİR KÖYE TÜRKİYE' DE ANKARA' YA

Norveç'te gelir köye Türkiye'de Ankara'ya Norveç'te enerji yatırımlarında belediye ile şirket arasında pazarlık yürütülüp gelir paylaşılırken Ankara'da geliri bakanlık alıyor NORVEÇ ile Türkiye'deki enerji santrallarının gelirlerinin paylaşımında dağlar kadar fark bulunuyor.

ARAPLAR ELEKTRİK AĞINI TÜRKİYE' YE KADAR UZATACAK

Araplar elektrik ağını Türkiye'ye kadar uzatacak BASRA Körfezi'ne kıyısı olan Arap ülkeleri, acil durumlarda elektrik üretiminin paylaşılmasına imkan veren şebeke bağlantısının kapasitesini 2019'a kadar artırmayı planlıyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİDE YÜZDE 30 HEDEFİ SEKTÖRDE UMUT YARATTI

RESSİAD. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SEKTÖR RAPORU SUNACAK Yenilenebilir enerjide yüzde 30 hedefi sektörde umut yarattı CANAN SAKARYA/ANKARA Rüzgar Enerjisi Sanayici İşadamları Derneği (RESSİAD) Başkanı Salahattin Baysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM İklim Zirvesi'ndeki "Elektrik üretiminde yenilenebilir enerjinin payının yüzde 30'a yükseleceği" şeklindeki açıklamasının sektör adına umut verici olduğunu belirtti.

EPDK, BEKLENTİLERİ YÜZDE 42 AŞTI NET 195 MİLYON LİRALIK GELİRE ULAŞTI

ENERJİ YATIRIMLARI MALİYE'YE YARADI EPDK, beklentileri yüzde 42 aştı net 195 milyon liralık gelire ulaştı Eneıji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) dağıttığı lisanslar, Maliye Bakanlığı'na gelir ol arak döndü.

TÜRKİYE NÜKLEER İLE LİG ATLAYACAK

TÜRKİYE NÜKLEER İLE LİG ATLAYACAK fffiü! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, nükleer enerjinin Türkiye ekonomisi için büyük tasarruflar getireceğini belirterek, 'Türkiye, dünyada 442 nükleer santralin 30 ayrı ülkede yapılandığını biliyor.

ELEKTRİĞE YÜZDE 9 ZAM GÖRÜNDÜ

Elektriğe yüzde 9 zam göründü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt AŞ (TETAŞ), 1 Ekim'den geçerli olmak üzere 3 aylık dönemde uygulanacak toptan elektrik fiyatlarıyla ilgili hesaplamalarım büyük ölçüde tamamladı.

 
 
Sayac :71537 // Son Güncellenme : 2014-09-30

Toplam Online Ziyaretçi : -1
English