Haberler  
 
CLK ULUDAĞ'A YENİ GENEL MÜDÜR

CLK Uludağ'a yeni genel müdür CLK Uludağ Elektrik'in genel müdürü Ali Erman Aytaç oldu.

TANAP'TA KAPASİTE YÜZDE 100 ARTACAK

TANAP'ta kapasite yüzde 100 artacak Rusya'nın Güney Akım Projesini iptal etmesi Avrupa'yı panikletti. Avrupa Azerbaycan gazını AB'ye taşıyacak olan TANAP'ın kapasitesini 20 milyar metreküpe çıkarmak için uzlaşmaya vardı

DOĞALGAZ İTHALATI 5 YILDA 39 MİLYAR METREKÜPÜ AŞTI

Doğalgaz ithalatı 5 yılda 39 milyar metreküpü aştı ENER# Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Boru Hatlan İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) verilerine göre, Türkiye'de son 5 yılda ithal edilen doğalgaz miktan dalgalı bir seyir izledi

NÜKLEER, YILLIK 7.2 MİLYAR DOLARLIK İTHALATI ÖNLEYECEK

Nükleer, yıllık 7.2 milyar dolarlık ithalatı önleyecek Enerji Bakanlığı, Mersin ve Sinop'ta kuracağı 2 nükleer santral faaliyete geçtiğinde, yıllık doğalgaz ithalatım 7.2 milyar dolar azaltmayı ve 2030 yılına kadar toplam elektrik üretiminin en az yüzde 15'ini nükleer enerjiden elde etmeyi planlıyor.

İTHAL KÖMÜRE HÜCUM

Türkiye'de ithal kömüre dayalı santral talebi patladı. Elektrik üretiminde ithal kömür santrallarının payı 2013 yılı sonunda yaklaşık 3 bin 900 megavatı (MW) geçti.

HİNTLİ SANAYİ DEVLERİ ENERJİYE GELİYOR

Hintli sanayi devleri enerjiye geliyor Ciroları 220 milyar doları aşan Hintli beş şirket enerjiye yatırım İçin kolları sıvadı. Tata, Essar gibi devlerin hedefi Türkiye'de ki 100 milyar dolarlık yatırımdan % 15 pay almak .

 
 
Sayac :77278 // Son Güncellenme : 2014-12-19

Toplam Online Ziyaretçi : -1
English